Elita národa vs. Tí ostatní

Autor: Andrej Strajňák | 27.11.2011 o 13:11 | (upravené 29.11.2011 o 14:43) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  140x

Ako sme mali možnosť počuť z úst p. Kollára šéfa lekárskych odborov, lekári sú elita národa, pričom aj ich požiadavky sú elitné, teda zvýšenie platu nie o 30 % ale rovno o 100 %. A to všetko prosím pekne v čase vracajúcej sa recesie.

Ideály dobré, požiadavky prehnané, načasovanie ideálne

 

O niečo podobné sa pokúsili aj učitelia pred pár mesiacmi, ale vzhľadom k padajúcej vláde, racionálnejšiemu pohľadu na súčasnú situáciu prehodnotili svoje stanovisko a odložili svoj hnev na neskôr. Hádam keby boli aj oni „elitou nárouda", možno by ohrozili vyučovací proces svojím štrajkom a dosiali by navýšenie platov. Otázne je, na akých percentách by trvali, ale myslím si že 30 % navýšenie platov, by v ich prípade znamenalo určite menej ako 300 €, ktoré by ale brali všetkými 10timi.

 

Grécka cesta?

 

Gréci nie a nie prebrať sa zo svojho ružového sna, aj keď prebúdzanie je bolestivé, stále ich to ťahá späť do krásneho sna a len ťažko si vedia predstaviť, že ten sen už dávno pominul a nič už nebude ako predtým. Čudujeme sa kto im za to môže, veď si za to môžu sami, prehnanou štátnou podporou, štátnymi výdavkami, nerozumným šafárením.  A predsa sa nevieme z ich chýb poučiť.

 

Ako som už spomínal, učitelia u nás pred časom neuspeli, ale prečo sa nevrátiť späť k štrajku, keď lekárom to práve teraz aj napriek súčasnej situácii vyšlo? Kedy keď nie teraz? Veď už aj zvažujú opätovný štrajk, pochopiteľne.

 

Dominový efekt

 

A čo iní štátni zamestnanci? Nezaslúžia si viac? Sú snáď horší alebo menej dôležití ako „elita národa" Či prípadne sa na nich 20 rokov nezabúdalo ako na lekárov?

Zaslúžia, to viete že áno. A kedy by sa mali zmobilizovať keď nie teraz?

To sú všetko otázky, na ktoré každý z nás odpoveď asi vie, kto nevie, tak pravdepodobne rýchlo zistí.

 

Čo by pomohlo?

 

Všetci politici európskych krajín ako aj renomovaní ekonómovia márne hľadajú odpoveď na tieto otázky. Odpovede na ne prenechám radšej im, keď asi sú kompetentnejší odpovedať na ne.

V našich zemepisných šírkach by hádam pre začiatok stačilo trochu umierniť svoj apetít, aj keď oprávnený ale predsa len, ruku na srdce, môžeme si ho dovoliť?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Gajdoša kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda mali povedať do konca septembra.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?